Teknoloji

ABD, Çin’i yenmek için yapay zekanın kurallarını çiğneyebilir!

Milyarder teknoloji yatırımcısı Marc Andreessen’e göre, Washington’un liderleri, yeni bir Soğuk Savaş şekillenirken yapay zekaya hükmetmek için küresel bir yarışta ABD’nin Çin’i yeneceğine kararlı.

Silikon Vadisi yatırımcısı ve risk sermayesi firması a16z’nin kurucu ortağı, son zamanlarda politika yapıcılarla yapay zeka üzerine yaptığı tartışmaların Çin’den söz edilir edilmez daha rekabetçi bir ton aldığını öne sürdü.

“Kapıyı açıp Çin hakkında konuştuğunuzda, Çin’in yapay zeka ile ne yapacağı ve bunun Çin ile olan bu yeni Soğuk Savaş’ta ne anlama geleceği hakkında konuştuğunuzda, bu tamamen farklı bir konuşma olacak.”söz konusu.

ABD YAPAY ZEKADA ÇİN’İ YENMEK İSTEDİ

Insider tarafından aktarılan bilgilere göre Andreessen, yalnızca Washington’daki politika yapıcıların “başarılı olmak için Amerikan yapay zekasına”ihtiyaç duymazlar, aynı zamanda “Çinlileri Yen” ihtiyacı olduğunu söylediğini sözlerine ekledi. Yorumlar ilk olarak Fortune tarafından bildirildi.

Geçen hafta, aralarında OpenAI, Google, Microsoft ve Meta’nın da bulunduğu bir dizi yapay zeka lideri şirketin teknoloji başkanları, yapay zeka geliştirme konusunda güvenceler sunmak için Beyaz Saray’da gönüllü bir taahhüt imzaladı.

Bu taahhüde göre yapay zeka şirketleri ürettikleri içeriklere filigran eklemeyi kabul etmiş durumdalar.

ABD, YAPAY ZEKA KURALLARINI ÇIKARABİLİR!

Ancak Andreessen’in yorumları, dünyanın en büyük iki süper gücü arasındaki jeopolitik gerilimlerin tırmandığı bir dönemde Washington’un Çin’e karşı üstünlük sağlama yolu. yapay zekanın gelişimini agresif bir biçimde hızlandırmaya isteklio da gösterir.

Andreessen, Pekin’deki liderler “Otoriter oldukları için”yapay zeka “nüfus kontrolünü sürdürmenin bir yolu olarak gördükleri şey”söylenmiş.

Yakın zamanda Çin’e yaptığı bir gezi sırasında Elon Musk, Çin başkanlarına gelecekte yapay zeka liderliğindeki bir süper zekanın hükümeti devirme gücüne sahip olabileceğini söylediğini belirtti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu